Wpis przywitalny

Blog Techniki Spekulacji

Witam wszystkich na mojej stronie internetowej – Techniki Spekulacji, na której będę zamieszczał pomysły zagrań spekulacyjnych na rynkach finansowych. Ponadto zajmę się tematyką edukacji w dedykowanych wpisach, gdyż wiem jak ważny jest to temat dla inwestorów.

analiza techniczna, swingtrading

Jestem zwolennikiem analizy technicznej zaś moje podejście do handlu wpisuje się w ramy swing tradingu.

O ile definicja analizy technicznej jest powszechnie znana to swing tradingu już mniej. Tłumacząc zwrot z języka angielskiego pojęcie swing trading (ST) jest handlem wahadłowym od ekstremum do ekstremum. ST posiłkuje się analizą techniczną w horyzoncie czasowym od spekulacji jednosesyjnych aż po zagrania kilkutygodniowe. Analiza wykresów wskazuje miejsce wejścia o sporym potencjale zmiany krótkoterminowego trendu. Decyzja o zawarciu transakcji leży po stronie tradera, który dodatkowo ustawia zlecenie obronne tzw. stop-loss i ewentualnie poziom zysku tzw. take-profit. Ostatecznym celem jest wyłapywanie większych ruchów cenowych przy jak najlepszych proporcjach zysku do ryzyka.

Swoje decyzje spekulacyjne podejmuję głównie w oparciu o analizę techniczną ale mam też świadomość jak ważne dla rynków finansowych są publikacje makroekonomiczne. Szczególnie duży wpływ na punkty zwrotne (odwrócenie trendu bądź zakończenie korekty w trendzie) mają istotne dane makroekonomiczne, których kalendarium można znaleźć TUTAJ.

Leave a Reply