Potencjał dla wzrostów EURJPY & strefy czasowe 5.03 – 9.03.2018


EURJPY, Forex, Tygodniowe strefy czasowe / niedziela, Marzec 4th, 2018

EURJPY znalazł się w ciekawym miejscu, gdzie w piątek nastąpiła reakcja popytu. Byki wybroniły się formacją świecową młota, którą wikipedia definiuje następująco:

Młot (formacja młota) – formacja świecowa występująca w japońskich wykresach świecowych składającą się z jednej świecy, posiadająca długi dolny cień przy cenie zamknięcia bliskiej lub takiej samej co cena maksymalna. Formacja jest ważna kiedy następuje po zniżce, młot może zapowiadać wtedy odwrócenie trendu. Nazwa tej formacji odnosi się do uformowanej przez rynek bazy, która jest tak mocna, że nie można jej rozbić nawet młotem. Znaczenie młota określa długi dolny cień, który ukazuje aktywność kupujących niechcących do zamknięcia świecy na danym poziomie cenowym. Młot tym samym bywa wyznacznikiem testowania linii wsparcia.

Popyt powinien przeważać nad podażą w najbliższych dniach ale jak będzie to rynek pokaże.

EURJPY – Interwał dzienny

Poniżej znajduje się już tradycyjnie tabela z moimi autorskimi strefami popytu oraz podaży dla wybranych walorów.

Strefy czasowe 4.03 – 9.03.2018

One Reply to “Potencjał dla wzrostów EURJPY & strefy czasowe 5.03 – 9.03.2018”

  1. […] W zeszłym tygodniu handel nadal odbywał się w podwyższonej zmienności. Oprócz decyzji ws. stóp procentowych w strefie euro przysłowiową wisienką na torcie był comiesięczny raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Dane z amerykańskiego rynku pracy pozytywnie zaskoczyły rynek. Jednakże po chwilowym umocnieniu dolara, doszło do jego znacznej przeceny, co będzie miało swoje konsekwencje w najbliższym tygodniu. Spojrzeć należy zatem szczegółowo na cały zeszły tydzień pod kątem publikowanych w ostatnią niedzielę stref popytu/podaży. Poniżej znajduje się raz jeszcze tabela z zeszłej niedzieli a szczegóły wpisu można znaleźć TUTAJ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *