Analiza trafności stref czasowych dla ostatniego tygodnia
W zeszłym tygodniu handel nadal odbywał się w podwyższonej zmienności. Oprócz decyzji ws. stóp procentowych w strefie euro przysłowiową wisienką na torcie był comiesięczny raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym w USA. Dane z amerykańskiego rynku pracy pozytywnie zaskoczyły rynek. Jednakże po chwilowym umocnieniu dolara, doszło do jego znacznej przeceny, co będzie miało swoje konsekwencje w najbliższym tygodniu. Spojrzeć należy zatem szczegółowo na cały zeszły tydzień pod kątem publikowanych w ostatnią niedzielę stref popytu/podaży. Poniżej znajduje się raz jeszcze tabela z zeszłej niedzieli a szczegóły wpisu można znaleźć TUTAJ.
Poniżej zamieszczam wykresy z oznaczonymi strefami wsparcia bądź oporu z tabeli tylko dla czterech par walutowych ze względu na wysoką korelację pomiędzy poszczególnymi instrumentami. Nie uwzględniłem niemieckich dziesięcioletnich obligacji rządowych tzw. Bund-y, ponieważ w zeszłym tygodniu było rolowanie serii marcowej na czerwcową, co spowodowało olbrzymią lukę cenową.
Strefy czasowe – wsparcia oraz opory
Powyższe wykresy pokazują bez zbędnych komentarzy, że zamieszczane w tabeli strefy wsparć oraz oporów po raz kolejny stanowiły nieprzypadkowe miejsca, gdzie rozpocząć się powinna co najmniej korekta. Ze względu na kumulację najważniejszych danych dla rynku walut w ostatnim tygodniu, zaryzykować można stwierdzenie, iż ruchy cenowe na powyższych instrumentach będą kontynuowane także w następnych kilku dniach. Wreszcie przyszedł czas na aktualną tabelę dla wybranych walorów na najbliższe pięć dni. Analizując poniższe zestawienie, na szczególną uwagę zasługują towary oraz rynki akcyjne i to one powinny być największymi ,,wygranymi,, tego tygodnia. USDCAD jako para walutowa silnie uzależniona od ceny surowców energetycznych, będzie w rękach sprzedających.