Analiza trafności prognoz dla ostatniego tygodnia & strefy czasowe 19.02 – 23.02.2018

Analiza trafności prognoz autorskich stref czasowych

W ostatnim wpisie nt. stref czasowych pisałem: „Najbliższy tydzień powinien przynieść uspokojenie na rynku akcji z tendencją do odrabiania strat z ostatnich 2 tygodni, z czym ściśle wiąże się deprecjacja jena. Na pierwszy plan wysuwa się także potencjał do osłabienia dolara amerykańskiego wobec EUR czy też GBP. Wreszcie ostatnie silne spadki na ropie oraz miedzi powinny się skorygować.”  Należy zatem spojrzeć na poniższe wykresy na ile te prognozy były trafne. Poniżej znajdują się wykresy indeksów (Wig20, Nikkei, Dax), EURUSD, GBPUSD, ropy oraz miedzi.

Indeksy giełdowe – Interwał D1

 

Wsparcie czasowe zadziałało dając bykom trochę wytchnienia w walce z rozpędzonymi niedźwiedziami na polu bitwy indeksów giełdowych. Spodziewana korekta urzeczywistniła się ale dalsze losy posiadaczy akcji w średnim terminie są niepewne.

Pary dolarowe – Interwał D1

Prognozowana deprecjacja dolara amerykańskiego względem GBP oraz EUR również nastąpiła, co pokazują powyższe wykresy.

Surowce – Interwał D1

Strefy czasowe – wsparcia oraz opory

Wreszcie spodziewałem się korekty ostatnich silnych spadków na surowcach. Jak pokazują powyższe wykresy ostatni tydzień rzeczywiście był pozytywny dla posiadaczy kontraktów na ropę oraz w szczególności miedzi, która wróciła w okolice ostatnich szczytów.

Kończąc już przyszedł czas zaprezentować tabelę wsparć oraz oporów na najbliższy tydzień tj. 19.02 – 23.02.2018. Przygotowując się do zawarcia transakcji należy również wziąć pod uwagę kalendarz najistotniejszych danych makroekonomicznych, który można znaleźć TUTAJ.

Czasowe wsparcia/opory dla okresu: 19.02 – 23.02.2018 – Interwał D1

5 komentarzy

    1. Witam i dziękuję za komentarz. Spróbuję coś poradzić na szybkość ładowania wpisów. Na co dzień nie śledzę HUF. Jeśli spojrzeć jednak na waluty Europy Środkowowschodniej jako jeden koszyk to widać wyraźny trend – deprecjacja tych walut w ostatnich kilku tygodniach na rzecz EUR, USD oraz CHF. Sądzę, że ten trend jeszcze się nie zakończył a nawet może jeszcze przyśpieszyć.

    1. Rubel tym bardziej nie jest w centrum moich obserwacji. Nie wiem czy spadnie do 5 groszy w najbliższym czasie;-). Aczkolwiek RUBPLN jest w trendzie spadkowym i wspomniany poziom jest możliwy do osiągnięcia.

Leave a Reply